Kichari su daržovėmis

0
931

arba ryžių, mung dalo troškinys su daržovėmis. Šis patiekalas reprezentuoja Indiją kaip didžkukuliai Lietuvą. Skirtinguose Indijos regionuose gali būti vadinamas skirtingai – „kichri“, „kichadi“, „khichdi“, „kichari“. 

Tai labai skanus ir maistingas valgis, suteikiantis organizmui jėgų ir tvirtumo. Balansuoja visas tris došas. Pats geriausias valgis, išeinant iš pasninko ar badavimo. Ajurvedoje naudojamas pančakarmos (organizmo valymo procedūra) metu. Valgant kelias dienas vien kichari galima netgi atlikti organizmo detoksikaciją. Tik darant iškrovos dieną, geriau kichari gaminti be daržovių, pakeisti proporciją, t.y. 1:2 (ryžiai:dalas) ir naudoti mažiau prieskonių. 

Šiam patiekalui galite naudoti įvairias daržoves. Geriausia dėti 2-3 daržovių rūšys. Puikiai tarpusavyje dera: morkos ir brokoliai, morkos ir cukinijos, morkos ir baklažanai. Daržoves galite kepti orkaitėje, keptuvėje arba išvirti garų puode. Svarbu tik neperkepti ir nepervirti. Pačio kichari tirštumą galite reguliuoti papildomai įpilant karšto vandens. 

Šį patiekalą aš labai mėgstu, tai spintelėje visad turiu jau paruoštą gaminimui Kichari (ryžių, dalo ir prieskonių mišinį). Reikia įpilti tik vandens.

Atsispausdinti receptą
Kichari
Servings
asm
Ingredients
Servings
asm
Ingredients
Instructions
  1. Užverdame 1,5 l vandens, beriame nuplautus ryžius ir dalą. Sumažiname ugnį ir verdame apie 40 minučių arba kol vanduo susigers. Pasūdyti reikėtu po 10-15 min. virimo arba pabaigoje.
  2. Supjaustome cukiniją ir morką. Daržoves dedame į atskiras kepimo formas, apšlakstome aliejumi ir pagardiname mėgstamais prieskoniais (cukinijai tinka tiesiog juodieji pipirai, morkoms – kalendra, garam masala, sambar masala). Cukiniją aš pagardinau juodaisiais pipirais, o morką prieskonių mišiniu „Garam masala“.
  3. Daržoves kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Morkas 15 min., o cukinijas 10 min.
  4. Brokolius supjaustome nedideliais žiedinėliais.
  5. Brokolius trumpai blanširuojame pasūdytame vandenyje
  6. Supjaustome imbierą, čilį pipirą.
  7. Keptuvėje ant vidutinės ugnies įkaitiname 1 v.š. aliejaus arba ghi, beriame garstyčių sėklas, uždengiame dangčių. Kai sėklos nustos spragsėti, dedame imbierą, čili ir beriame kitus prieskonius, maišant kepiname 5 sekundes.
  8. Likus 5 min. iki ryžių-dalo virimo pabaigos, dedame į puodą pakepintus prieskonius ir gerai permaišome. Dedame daržoves, atsargiai permaišome ir nukeliame. Galima pagardinti prieskoninėmis žolelėmis (krapais, petražolėmis, kalendra).
Recipe Notes
  1. Munga dalą pamirkyti mažiausiai 4 val.

Facebook komentarai
Ajurvedos konsultantė, ajurvedinės ir vegetarinės mitybos specialistė, prieskonių žinovė, ajurvedinių ir vegetarinių receptų autorė, studijuoja dietetiką bei jau kelerius metus intensyviai kasdien studijuoja ajurvedą, mokydamasi iš vienų geriausių pasaulyje Indijos, Rusijos ir kitų šalių ajurvedos gydytojų, taiko šias žinias savo kasdienėje praktijoje, konsultuoja sveikatinimosi bei sveikos gyvensenos ir mitybos temomis.