Įsipilant puodelį popietinės arbatos, svarbu atsiminti, kad bet kokie skysčiai po valgio išplauna skrandžio virškinamąsias sultis, atskiedžia fermentus, stipriai apsunkina ir sulėtina virškinimo procesą — bet kokie skysčiai po valgio, tame tarpe arbata ir kava, apsunkina virškinimą.

Dar blogiau virškinimą veikia vaisių sultys ir vaisiai. Jų įsisavinimui reikalingi visiškai kitokie fermentai, negu karštų patiekalų apdirbimui. Užsigerdami suvalgytus pietus vaisių sultimis, jūs ne tiesiog atskiedžiate skrandžio sultis, tačiau privedate virškinimą prie aklavietės. Kažkaip jūsų virškinimo traktas su tuo susitvarkys (juk dar ir ne to yra matęs), tačiau tai pareikalaus milžiniškų ir nepagrįstų skrandžio, kepenų, kasos jėgų, o visas suvalgytas maistas geriausiu atveju bus neutralizuotas ir pašalintas iš organizmo, tačiau vargiai ar bus įsisavintas (apie tai byloja sunkumo jausmas po valgio).

Kategoriškai nerekomenduojama gerti gėrimus su ledukais nei prieš, nei po, nei valgio metu. Jie visiškai užgesina virškinimo ugnį, paversdami visą suvalgytą maistą gleivių pavidalo toksinais.

Kaip gi naudingai gerti arbatą?

Naudinga skysčius gerti 30 minučių prieš valgį ir po pusantros valandos po valgio. Niekada negerkite prieš ar iškart po valgio!

Tačiau patį maistą vis tik rekomenduojama užsigerti, jei nevalgote sriubos. Tam reikia nedidelio kiekio šilto ar karšto skysčio. Gėrimas su pankoliais, mėtomis, ramunėlėmis ir kitomis žolelėmis ar tiesiog šiltas vanduo padės maksimaliai įsisavinti maistą – gerkite po nedaug (kelis nedidelius gurkšnelius per kartą) valgymo metu, ir taip jūs ne tik nepakenksite virškinimui, bet dar ir pagerinsite maisto įsisavinimui.

Jeigu neišgėrėte arbatos laiku, kartu su maistu, tai tiesiog palaukite, kol maistas susivirškins, ir po pusantros valandos galite drąsiai užsikaisti arbatinuką.

Kodėl vaisius reikia valgyti atskirai?

Vaisiai su niekuo nesiderina. Tai, žinoma, nereiškia, kad jie kenksmingi ar kad jų nereikia valgyti. Vaisius reikia valgyti atskirai nuo kito maisto, o dar geriau pertraukose tarp pusryčių, pietų ir vakarienės. Bent jau pusantros valandos po valgio arba pusantros valandos prieš jį.

Būkite sveiki!

Facebook komentarai
Ajurvedos konsultantas, ajurvedinės vegetarinės mitybos specialistas, ajurvedinio sveiko gyvenimo būdo ir mitybos propaguotojas, jau kelerius metus intensyviai kasdien studijuoja ajurvedą, mokydamasis iš vienų geriausių pasaulyje Indijos, Rusijos ir kitų šalių ajurvedos gydytojų, taiko šias žinias savo kasdienėje praktijoje, konsultuoja sveikatinimosi bei sveikos gyvensenos ir mitybos temomis.