Ajurveda mums prasidėjo būtent nuo tokios arbatos. Kai mums blogai, mes geriame ją, ir nuotaika pati savaime pagerėja — ačiū imbierui. Kai mums pernelyg gera ir reikia nurimti, tiesiog mėgautis momentu, mes vėl gaminame šią stebuklingą arbatą, ir kardamonas apgaubia mus savo švelnia šiluma. Šios arbatos naudingų savybių sąrašą galima tęsti amžinai.

✍️200 g arbatos mišinio (užteks ilgam) mums reikės:

150 g kalendros sėklų
2 a.š. džiovinto imbiero gabaliukais
4 cinamono lazdelių (sulaužyti)
1 a.š. juodųjų pipirų grūdeliais
1 a.š. gvazdikėlių (nesmulkintų)
1 v.š. žvaigždanyžių
1 v.š. žaliojo kadamono

 Pirmiausia sumaišykite ir sutrinkite visus prieskonius į vieną mišinį arbatai.

 Gėrimo gamybai užpilkite 1 valgomąjį šaukštą prieskonių dvejomis stiklinėmis vandens ir pastatykite virti. Užvirinkite. Leiskite pastovėti 15-20 minučių. Perkoškite.

 Norėdami paryškinti visų prieskonių skonį, į atvėsusį iki šilto gėrimą įdėkite arbatinį šaukštelį medaus stiklinei gėrimo.

 Jei reikia, priešingai, sumažinti prieskonių skonį, prieš patiekdami įpilkite į gėrimą karšto pieno.

🔸Prieš pat patiekiant (dideliame inde) arbatą galima šiek tiek pabarstyti šafranu ir cinamono milteliais.

🙏Prieskonius šiam skaniam ir naudingam gėrimui galite užsisakyti Ajurveda24.lt internetinėje parduotuvėje

Facebook komentarai
Ajurvedos konsultantas, ajurvedinės vegetarinės mitybos specialistas, ajurvedinio sveiko gyvenimo būdo ir mitybos propaguotojas, jau kelerius metus intensyviai kasdien studijuoja ajurvedą, mokydamasis iš vienų geriausių pasaulyje Indijos, Rusijos ir kitų šalių ajurvedos gydytojų, taiko šias žinias savo kasdienėje praktijoje, konsultuoja sveikatinimosi bei sveikos gyvensenos ir mitybos temomis.