Chia sėklų pudingas „Rudens pasaka“

Chia sėklas vadina supermaistu. Kuo gi jos tokios naudingos ir kodėl mums reiktų jas būtinai įtraukti į savo racioną?

1. Chia sėklos turtingos polinesočiosiomis riebalų rūgštimis Omega-3. Kadangi mūsų organizmas savarankiškai jų nepasigamina, mums būtina gauti jų kartu su maistu. Remiantis paskutiniais moksliniais tyrimais, Omega-3 rūgštys gerina smegenų veiklą, teigiamai veikia nervų sistemą ir mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje. Chia sėklos turi daugiau Omega-3 riebalų rūgščių nei bet kuris kitas augalas, įskaitant ir linų sėmenis.

2. Chia sėklose yra 20% baltymų. Įdėdami jų į košes, salotas, žaliuosius kokteilius ir kitus patiekalus, mes gauname kokybišką augalinį baltymą, kuris organizme didina energijos atsargas ir stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje.

3. Jose yra daug ląstelienos, kuri stimuliuoja žarnyno darbą ir padeda pašalinti iš organizmo kenksmingas medžiagas. Baltymai ir ląsteliena lėtina angliavandenių virtimo cukrumi procesą, o taip pat suteikia sotumo jausmą.

4. Sėklos yra geras mineralų ir vitaminų šaltinis. Pavyzdžiui, kalcio chia sėklose yra 5 kartus daugiau nei piene. Taip pat jose yra didelis kiekis antioksidantų.

5. Padeda mažinti svorį. Pakliuvusios į skrandį, chia sėklos susijungia su skysčiais ir išbrinksta iki 10 kartų savo apimtimi. Tai mums suteikia sotumo jausmą ir sulaiko nuo nereikalingų kalorijų vartojimo.

Кaip naudoti chia sėklas?

Dažniausiai jos dedamos į košes (pavyzdžiui, „tinginio“ avižinę košę), žaliuosius kokteilius (glotnučius) arba pabarstomi kiti patiekalai (pavyzdžiui, glotnutis dubenėlyje). O dar iš chia sėklų galima pasigaminti skaniausią pudingą.

Jei chia sėklas užmerksite ir obuolių-kriaušių pagardą paruošite iš vakaro, ryte mėgausitės nuostabiais ir maistingais pusryčiais.?
Atsispausdinti receptą
Chia sėklų pudingas "Rudens pasaka"
Servings
asm.
Ingredients
Servings
asm.
Ingredients
Instructions
  1. Chią sėklas užpilame pienu ir gerai permaišome. Pagardiname medumi arba sirupu, permaišome dar kartą ir dedame į šaldytuvą kelioms valandoms (galite laikyti per naktį).
  2. Obuolius ir kriaušę supjaustome mažais kubeliais.
  3. Beriame į įkaitinta keptuvą, užpilame 3 v.š. vandens, uždengiame dangčiu ir troškiname ant vidutinės ugnies 2 minutes. Nuimame dangtį, pagardiname prieskoniais, permaišome ir troškiname kol išgaruos vanduo.
  4. Kai chia sėklos išbrinks, o obuolių-kriaušių pagardas atvės, sluoksniuojame į gražias stiklines ir vaišinamės.
Recipe Notes
  1. Galite rinktis savo mėgstamiausią augalinį pieną. Man dar labai skanu su kokosų-ryžių.
  2. Obuolių-kriaušių pagardas tiks prie sklindžių arba kaip įdaras lietiniams.

Chia sėklų rasite beveik kiekvienoje parduotuvėje, pavyzdžiui, www.Ajurveda24.lt

Moliūgo ir kriaušių kompotas

Atsispausdinti receptą
Moliūgo ir kriaušių kompotas
Servings
litrai
Ingredients
Servings
litrai
Ingredients
Instructions
  1. Supjaustome moliūgą ir kriaušes.
  2. Puode užviriname 2 litrus vandens. Dedame moliūgą, kriaušes ir prieskonius. Užverdame ir verdame 15 minučių.
  3. Beriame cukrų, įpilame citrinos sulčių ir verdame dar 3-5 minutes.
  4. Atvėsiname ir mėgaujamės.