Maža tokių, kurie nėra girdėję apie gydančias arbatos savybes, tačiau ar žinojote, kad arbatą grožio specialistai siūlo ne tik gerti, bet ir ja gražinti veido odą? Specialistai teigia, kad jaunystę grąžinančios arbatos savybės padės pasiekti stulbinančių rezultatų, tokių kaip lygesnė oda, išnykę maišeliais po akimis. Štai keli netikėti arbatos panaudojimo būdai grožiui puoselėti.

Šie stebuklai aiškinami arbatose randama didele polifenolio – stipraus antioksidanto – koncentracija. Polifenolis drėkina odą, gelbėja ją nuo UV spindulių padarytos žalos ir net malšina uždegiminius procesus. Skamba neblogai, tiesa? Štai keli netikėti arbatos panaudojimo būdai grožiui puoselėti.

1. Arbata mažina odos vėžio riziką

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad dėl minėtų antioksidacinių polifenolio savybių, lėtas žaliosios arbatos gurkšnojimas skatina DNR ląstelių atsinaujinimą. Būtent šios ląstelės kovoja su UV spindulių sukelto odos vėžio ląstelėmis – tokios išvados buvo pateiktos JAV žurnalo „Archives of Biochemistry and Biophysics“ (liet. Biochemijos ir Biofizikos archyvai) numeryje.

Tyrimais įrodyta, kad būtent žaliosios arbatos kasdienis gurkšnojimas padeda sumažinti odos vėžio riziką. Žaliojoje arbatoje esantys katechinai – stipriomis antioksidacinėmis savybėmis pasižymintys organiniai junginiai – taip pat gali sulėtinti senėjimo procesus, apsaugoti nuo nudegimų saulėje ir ilgalaikės UV spindulių padarytos žalos odai. Tiesa, puodelis arbatos neatstos bent minimalios SPF 30 apsaugos.

Nors kol kas konkrečių kasdienių rekomendacijų, kaip ir kiek gerti žaliosios arbatos, nėra, dietologė Elisa Zie, knygos „Younger Next Week“ (liet. „Jaunesnė jau kitą savaitę“) autorė, rekomenduoja išgerti bent po 2-4 puodelius per dieną. „Arbatą gerkite pirmojoje dienos pusėje, kad joje esantis kofeinas nesutrikdytų vakaro režimo ir nakties miego“ – pataria specialistė. Na, o norintiems pasiekti geriausią rezultatą, arbatą siūloma ne tik gerti, tačiau ir naudoti produktus, praturtintus žaliosios arbatos ekstraktu.

2. Lygesnė oda – per kelias savaites

Neturite nė vieno losjono ar toniko su arbatos ekstraktais? Darote nemenką klaidą. Gali būti, jog kaip tik arbatos drėkinimo ir trūksta jūsų odai. Dermatologų atliktame tyrime, savanorių buvo prašoma vieną savo rankų suvilgyti 6 proc. žaliosios arbatos koncentratu, o kitą – paprastu vandeniu. Po mėnesio buvo palyginti rezultatai – rankos, kuri buvo vilgoma žaliąja arbata, oda buvo geriau sudrėkinta, lygesnė, elastingesnė ir švelnesnė.

Nepatinka įprastinė žalioji arbata? Atraskite matę.  Matė – tai arbatos gėrimas, gaminamas iš sudžiovintų yerba mate augalo, randamo Centrinėje ir Pietų Amerikoje, lapų. Ji praturtinta antioksidantais, kurie apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų. Matėje gausu kofeino, vitaminų, mineralų ir antioksidantų, tarp kurių išskirtini – vitaminas B, vitaminas C, magnis, kalis ir cinkas.

3. Atsisveikinkite su maišeliais po akimis

Arbatos maišeliai padės paslėpti nemigos nakties ženklus. Jei jau žinote, kad miegosite per trumpai, prieš miegą užplikykite kelis žaliosios ir juodosios arbatos pakelius, ir, palaikę kelias minutes, įdėkite į šaldytuvą. Kitą rytą šiuos atvėsintus maišelius užsidėkite ant savo akių ir palaikykite maždaug 5 minutes. Rezultatas nustebins – arbatoje esantis kofeinas sumažins paburkimą, vėsuma – skysčių kaupimąsi, o raminančiomis savybėmis pasižymintis polifenolis padės sustangrinti paakių srities odą.

4. Nuraminkite odą

Viena populiariausių kosmetikos ir veido priežiūroje naudojamų arbatų – ramunėlių arbata. Ji dažniausiai pasirenkama įvairiems odos susirgimams gydyti, drėkinant sausą ar suskeldėjusią, pleiskanojančią odą, o kartais naudojama net ir aknės gydymui. Kartais ramunėlių arbata mažinami bėrimai ar lengvesnės formos odos uždegiminiai procesai. Ramunėlės pasirinktos todėl, kad šioje arbatoje esantys flavonoidai stipriai veikia laisvuosius radikalus.